Hotové nápoje

Hotové nápoje sú pohodlnou a rýchlou možnosťou, ako si dopriať niečo osviežujúce. Avšak, ak sa snažíte schudnúť, je dôležité si uvedomiť, že mnohé hotové nápoje sú plné cukru a kalórií, ktoré môžu znižovať vaše úsilie o chudnutie. Vyhýbajte sa nápojom s pridaným cukrom a prečítajte si nálepky na obaloch, aby ste vedeli, čo presne pijete.

Ako vybrať hotové nápoje pre diétu a chudnutie?

Vyberanie hotových nápojov pre diétu a chudnutie sa môže zdať ako náročná úloha. Je veľa faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, aby ste sa uistili, že vyberiete nápoj, ktorý je najlepší pre vašu diétu. Je tu niekoľko veci, na ktoré by ste mali myslieť pri výbere hotových nápojov pre diétu a chudnutie.

Sacharidy a cukry

Prvou vecou, na ktorú by ste mali myslieť, je množstvo sacharidov a cukrov v hotovom nápoji. Ak ste na diéte, mali by ste sa vyhnúť nápojom, ktoré obsahujú veľa sacharidov a cukrov. Vyhľadajte nápoje, ktoré sú nízke v sacharidoch a cukroch. Ak máte radi sladené nápoje, skúste nájsť nápoje s nízkym obsahom cukru a sacharidov, ktoré sú sladené prírodnými sladidlami, ako je stévia.

Kalórie

Ďalšou vecou, na ktorú by ste mali myslieť, je počet kalórií v hotovom nápoji. Ak ste na diéte, mali by ste sa vyhnúť nápojom s vysokým obsahom kalórií. Vyhľadajte nápoje s nízkym obsahom kalórií. Ak chcete ísť ešte ďalej, skúste nájsť nápoje s nulovými kalóriami.

Nutričné hodnoty

Poslednou vecou, na ktorú by ste mali myslieť, je nutričná hodnota hotového nápoja. Vyhľadajte nápoje, ktoré sú bohaté na vitamíny a minerály. Ak je to možné, vyhľadajte nápoje, ktoré sú bohaté na vlákninu. Taktiež by ste mali vyhľadávať nápoje, ktoré sú bohaté na bielkoviny, ak je to možné.